Notícies de l'escola

100% DE CONNECTIVITAT DELS ALUMNES DE L'ESCOLA

>> 10/5/2020

Aquesta setmana ja fa dos mesos que estem confinats i, després de tot aquest temps, ja ens permet fer unes primeres valoracions de la tasca pedagògica que estem fent amb els nostres alumnes.

Pel que fa a la participació, gràcies a les aportacions de l’escola i la col·laboració amb les cessions fetes per l’Escola Anoia i l’Ajuntament d’Igualada, TOTS els alumnes de Primària de la nostra escola estan utilitzant equip informàtic amb connexió a Internet. D’aquesta manera tots poden seguir amb absoluta normalitat les classes i tot el treball telemàtic que s’està duent a terme. Podem dir doncs, que el risc de vulnerabilitat i exclusió és nul.

També volem destacar que els alumnes estan participant massivament en les videoconferències i tasques que es proposen des de l’escola, i cal dir també que els treballs que presenten són de molta qualitat.

Estem molt contents d’haver aconseguit aquesta fita. No ens cansarem d’agrair la tasca incansable del professorat i la col·laboració inestimable de les famílies.

Anem pel bon camí! Ànims a tots i totes i seguim fent camí!!!...

tornar

Agenda de l'escola

dl dm dc dj dv ds dg
      1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

La foto del mes